Sviatok sv. Valentína

Človek správne vidí iba srdcom, lebo okom nepostrehne to podstatné

Sviatok sv. Valentína pripadá na 14. február. Je sviatkom všetkých zamilovaných a už niekoľko desaťročí sa slávi v rôznych kútoch sveta.

Deň sv. Valentína pripadol v kalendári na nedeľu, a preto mali všetci žiaci už v piatok možnosť vytvoriť pekné odkazy v tvare srdiečka  – valentínky, svojim priateľom a kamarátom. Bolo ich veľa, ale naši „Amorkovia“ sa postarali o to, aby sa všetky valentínky dostali do správnych rúk. Nechýbali ani odkazy pre pani učiteľky a učiteľov . Adresáti sa určite potešili, a tak 14. február nebol pre nich len obyčajným dňom .

V Múzeu J. Thaina v Nových Zámkoch sa konali tvorivé dielne v duchu sv. Valentína, ktorých sa aktívne zúčastnili aj naši žiaci z prvého i druhého stupňa. Vytvorili vskutku krásne papierové valentínky, ktoré mohli venovať tomu, koho majú radi.

V pondelok sa vo veľkej telocvični konal Valentínsky volejbalový turnaj zmiešaných družstiev starších žiakov a žiačok. Po vzájomných a veľmi vyrovnaných zápasoch družstiev Pusinky a pusáci, Jednorožce, A....W.... a Nutella Ladies sme spoznali víťaza. Niektoré dievčatá i chlapci si zladili nejaký kúsok svojho oblečenia do farby, ktorá je pre tento sviatok typická a to červenej či ružovej. Zároveň sa všetci mohli odfotiť vo valentínskom srdiečku a fotenie bolo veľmi zábavné.

Konečné poradie:

1. A...W.... (Michaela Bartová, Bianka Cződörová, Lukáš Čápka, Michal Bednárik)

2. Pusinky a pusáci (Nina Demová, Erika Vojtelová, Nikolas Nagy, Richard Štrba)

3. Jednorožce (Miriam Gajdošíková, Tatiana Ciroková, Adrián Žáčik, Branislav Marček,    Dário Adamec)

4.Nutella Ladies (Viktória Kovácsová, Sabína Žiláková, Tibor Kolompár, Dominik Zámbó)

Svoju náklonnosť, lásku, úctu a pozitívne city určite neprejavujeme len na sviatok sv. Valentína. Už len pekné slovo, úsmev, objatie či pochvala nás potešia každý deň.

„To najkrajšie a najlepšie v živote nevidíme, ani sa toho nedá dotknúť, možno to len cítiť v srdci.“

Mgr. Jana Bošanská