Obnovenie vyučovania7.1.2022

Vážení rodičia, milí žiaci,

oznamujeme Vám, že prezenčné vyučovanie sa po vianočných prázdninách začne v plánovanom termíne 10. januára 2022.

Prevádzka školy sa bude opäť riadiť Školským semaforom.

Na školách budú podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva naďalej povinné rúška.

Dôležité informácie:

• Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti, ktoré rodič odošle triednemu učiteľovi prostredníctvom EduPage alebo odovzdá podpísané pri nástupe žiaka do školy. Potrebné tlačivo nájdete tu:

• Domáce samotestovanie - Ministerstvo  školstva odporúča rodičom, aby žiakov pred nástupom do školy pretestovali a aby sa žiaci testovali v prvých týždňoch 2 - krát do týždňa. Rodič má povinnosť nahlasovať vykonanie Ag samotestu škole prostredníctvom EduPage.
  • Povinnosti rodiča/zákonného zástupcu v prípade, že výsledok domáceho antigénového testu je u žiaka pozitívny:
    • žiak zostáva doma,
    • rodič oznámi škole, že žiak mal pozitívny výsledok Ag samotestu, aby škola mohla pristúpiť k hygienicko-epidemiologickým opatreniam,
    • kontaktovať detského lekára - pediatra, ktorý pošle žiaka na PCR test, prípadne Ag test vykonaný v mobilnom odberovom mieste (MOM) a stanoví ďalší postup.
  • Trieda žiaka, ktorý bude mať pozitívny výsledok Ag samotestu ostáva doma – prechádza na dištančné vzdelávanie.
  • Všetci žiaci, ktorí boli v úzkom kontakte so žiakom alebo učiteľom s pozitívnym výsledkom Ag samotestu za posledné 2 dni od jeho testovania, kontaktujú svojho všeobecného lekára a prihlásia sa na Ag test, ktorý sa vykonáva v MOM u oprávneného subjektu alebo na PCR test prostredníctvom webovej stránky korona.gov.sk.
  • Odporúčame rodičom predložiť škole „Oznámenie o výnimke z karantény“. Tlačivo nájdete tu:

• Rodič môže svojím rozhodnutím ospravedlniť žiaka na 5 po sebe idúcich vyučovacích dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) aj z dôvodu ochorenia. Pri absencii viac ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní z dôvodu ochorenia musí predložiť „Potvrdenie od lekára“.
  • Pravidlá prekrytia horných dýchacích ciest v škole - podľa aktuálnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva sú v škole povinné rúška. Aktuálne výnimky z povinnosti nosiť rúško:
    • deti do 6 rokov veku,
    • na telesnej výchove,
    • pri konzumácii jedla a nápojov.