LVVK Vyšná Boca 20194.2.2019

Týždeň po vianočných prázdninách  sa žiaci našej školy opäť tešili na vytúžený lyžiarsky kurz, ktorý sa konal v dňoch 14. – 19. januára 2019. Aj tento rok sa niekoľko desiatok žiakov vybralo za snehom do Nízkych Tatier, priamo na Bačovu Roveň. V pondelkovom chladnom ráne všetci, netrpezlivo vyčkávajúc, rýchlo naložili kufre, lyže a hlavne seba, pričom nezabudli na objatie od rodičov a zamávanie na rozlúčku.

Asi okolo o pol jednej sa deťom z okien autobusu naskytol nádherný výhľad na zasnežené kopce, a keď po zídení Čertovice zazreli hotel Barbora, vedeli, že sú v cieli ich cesty. Ešte sa ani nestihli vybaliť, už sa obúvali do lyžiarok, väčšina po prvýkrát. Na svahu, ktorý je priamo pri hoteli, učitelia a inštruktori rozdelili žiakov do kategórií podľa ich lyžiarskych zručností a výcvik sa mohol začať.

Každý deň začínal budíčkom služby dňa, rannou hygienou a posilnením sa raňajkami. Po dopoludňajšom výcviku, obede a povinnom oddychu nasledoval popoludňajší dvojhodinový výcvik. Chôdza, obraty, nácvik pádov, zastavenie v obojstrannom prívrate, oblúky v „pluhu“... Aj to museli naši žiaci zvládnuť. Mnohí boli takí šikovní, že už druhý či tretí deň nemuseli vyšľapávať hore svahom, ale zviesť sa vlekom.

Hrať stolný tenis, biliard v herni, spoločenské hry na izbách alebo sa len tak rozprávať s kamarátmi a samozrejme aj „četovať“, to všetko mohli deti od 16:00 do 18:00 hod., počas osobného voľna. Vždy na záver dňa, po večeri, sa zhodnocovali lyžiarske pokroky našich lyžiarov. Vždy bolo koho pochváliť. Naše deti sú veľmi šikovné, veď v priebehu piatich dní si osvojili základy zjazdového lyžovania, jazdu na vlekoch i slalomový pretek.

Nesmieme vynechať ani večerný program. To bolo zábavy a smiechu každý večer! Na poslednom dennom rozkaze sa rozdali ocenenia, diplomy a samozrejme sladké odmeny.

V sobotu, v deň odchodu domov, sa azda nikomu nechcelo odísť. Avšak na parkovisku pri škole už netrpezlivo čakali rodičia a deti sa zasa nevedeli dočkať toho, ako im všetko vyrozprávajú. Veď bolo aj čo...

A ako sme sa mali? Pozrite si našu fotogalériu tu a aj na facebooku.